Hakkımızda
Elden fındık, fındığın işlenmemiş olarak tesisimize ilk girişinden itibaren, fındığın kavrulmasında, paketlenmesinde, ticaretinde ve pazarlamasında alışılmadık bir anlayışa sahiptir. Bu farklı yaklaşım markalı ve markasız fındık üreticileri ve satıcıları arasında tektir.

Tedarikte farklılık
Dünya fındık üretiminin % 75’i Türkiye’de gerçekleşiyor. Fındığımızın en kalitelisi Giresun’da yetişen özellikle kuruyemiş olarak tüketilecek fındıklar içinde eşsiz olan Giresun kalitesi fındıktır yani firmamız elden gıda Giresun’da yerleşik olarak sadece kavrulmuş fındık işi yapmakta ve yalnızca meşhur Giresun kalitesi fındığı kavurmaktadır, çünkü sadece en kaliteli fındıkları kavurduğunuzda eşsiz fındık lezzetini ortaya çıkartabilirsiniz. Elden fındığın ağzınıza attığınız her tanesinde bu tazeliği tadabilirsiniz.

Kavurmada farklılık
Fındığı kavurmak ustalık ister dünyanın en kaliteli fındığını da kullansanız maharetli ellerden çıkmadığı ve yoğun emek harcanmadığı sürece kesinlikle iyi sonuç alamazsınız. Bu değişmeyen bir kuraldır. Elden fındık bu işe yıllarını vermiş ustalar tarafından kavrulmaktadır. Bu ustalar fındığı klasik yöntemleri kullanarak elleriyle bizim tarafımızdan özel olarak geliştirilmiş tavalı fırınlarda kavururlar. Fırınlarımız fındık fabrikalarında saatte 750, 1000 kgs yüksek kapasiteli fırınlardan değildir. Fabrikalar maliyet ve verimlilikte yarışabilmek için büyük ölçeklerle çalışmak zorundadır. Elden fındık çok ağır ateşte klasik fırınlarda 2 saatte 50 kg kapasitede demlenerek kavrulmaktadır. Fındık ancak bu şekilde kavrulduğunda aromasını kaybetmeden en lezzetli hale ulaşmaktadır.

Paketlemede farklılık
Kavrulmuş fındık kolay bozulur; çünkü içinde ki bir miktar nemi bırakmış, ilk önce sert kabuğundan, daha sonra ince zarından ayrılmıştır. Artık her türlü dış etkene (nem, güneş, farklı kokular, çeşitli yönlerden bulaşabilecek mikroplar ve bakteriler) karşı savunmasızdır. Elden fındık demlenerek kavrulduktan ve tekrar kalite kontrolden geçtikten sonra soğutmaya bırakılır (hiçbir makine veya cihaz kullanılmamaktadır, fındık kendi kendine, yavaş yavaş soğur. Bu doğal soğutma yaklaşık 20 dakika sürer) ve fındık hemen vakum makinelerinde ambalajlanır.

Fındığın tazeliğini ve kendine has kokusunu muhafaza etmek kolay değildir. Çünkü fındığın tüm kokuları emmek gibi bir özelliği vardır. İşte vakum sayesinde kavrulmuş fındığımızı hava ile ve kokusunu alabileceği her türlü ürünle ( baharat, diğer kuruyemişler vb) temasını kesmekteyiz.

Ürünlerimizi yalnızca 250 gr vakumlu paketlerle ambalajlıyoruz, daha önce söylediğimiz gibi kavrulmuş fındık kolay bozulur. Evinizde vakumlu ambalajın ağzını açtıktan sonra da bayatlayabilir.. eğer 500 gr veya 1 kglık vakum ambalaja koysaydık bu büyüklükteki ambalajı bir seferde tüketemezdiniz ve fındığı size ulaştırdığımız tazelikte saklayamazdınız ..

Ticarette farklılık
Elden fındık tonlarca fındığı kavurup sizin siparişinizi beklemiyor; hazır fındık asla bulundurmuyor. Siz siparişinizi verdiğiniz anda fındığınızı size özel kavuruyoruz, vakumlu ambalajlıyoruz. ve ne zaman kargoya verdiğimizi size bildiriyoruz. Yaşadığınız kentin Giresun’a uzaklığına göre en geç 2 gün içerisinde fındığınız size ulaşıyor. Adresinize gelen kargo firmasının elemanından ekstra hiçbir ücret ödemeden teslim aldığınız fındığınızı size özel kavrulduğunu, ambalajın üzerinde detaylı bilgilerden görebiliyorsunuz. 5 kg dan fazla sipariş alamıyoruz. Çünkü fındığın tesisimize girişinden tüketilip bitişine kadar kalitesinin korunmasına özen gösteriyoruz. Biliyoruz ki bize ulaşmanız ve sipariş vermeniz çok kolay o halde neden taze günlük kavrulmuş fındık yemek varken çok fazla sipariş verip evinizde bekletip bayatlatasınız ( 5 kg dan fazla sipariş vermek için 0 (454) 220 00 40 numaralı müşteri hizmetleri servisimizi aramanız gerekiyor)

Pazarlamada farklılık
Biz elden fındığı yalnızca sizin siparişinizle, size istediğiniz kadar kavurup ve adresinize göndermeyi seçtik. Ürünlerimizin depolarda veya toptancılarda bekletilmesini, kuruyemişçilerde olduğu gibi açık olarak her turlu olumsuz etkene karsı sergilenmesini, ve bakkallarda veya marketlerde vakumsuz ambalajlarda sizin almanızı beklemesini istemedik. Ürünümüzü sipariş vermeniz çok kolay sadece www.elden.com.tr ‘yi tıklayıp veya 0 (454) 220 00 40 sipariş telimizi aramanız yeterli.
Elden.com.tr
Toplu Siparişleriniz ve Sorunlarınız için Müşteri Destek Hattımız  
Tüm Hakları Elden Ltd'ye aittir. 2009 | Gizlilik & Güvenlik